E. J. Kilpi : Hyviä vuosia : 36 vuotta Kansallispankissa

30,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1347216
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

E. J. Kilven muistelmat kertovat 36 vuoden urasta Kansallispankissa ja vievät lukijan pankkialan sekä liike-elämän historiaan Suomessa mielenkiintoisten henkilökohtaisten kokemusten kautta.

Kun nuori juristi E.J. Kilpi pääsi opintonsa päätettyään töihin pankkiin, oli palkka aluksi niin pieni, ettei hän sillä saanut kenkiäkään ostetuksi. Vähitellen palkka kohosi ja asema parani. Kaikkiaan E.J. Kilpi ehti kuluttaa KOP:n palveluksessa lukemattomat kenkäparit.

Varatuomari E.J. Kilven muistelmateos pitkästä pankkiurasta KOP:ssa, työtovereistaan ja tuttavistaan on leppoisaa ja kiinnostavaa luettavaa niin asianosaisille kuin ulkopuolisillekin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
ErikoisominaisuusSigneerattu, tekijän omiste
Tuoteryhmä
TekijäE. J. Kilpi
Teoksen nimiHyviä vuosia : 36 vuotta Kansallispankissa
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaGummerus
Painovuosi1995
Painos1
SidontaNidottu (pehmeäkantinen)
Sivumäärä197
Kielisuomi
ISBN9512048132
KuntoHyvä (K3)
MuutaAivan pienoista taitejälkeä reunoilla ja kulmissa, aivan pienoista naarmuisuutta kansissa, pienoista kulumaa kansissa
SKU1347216
Korkeus (mm)211
Syvyys (mm)148
Paksuus (mm)15
Paino (g)292
VerokantaALV 14 %
Avainsanathistoria, juristit, pankit, pankkiala, liikepankit, jurister, banker, affärsbanker, bankbranschen
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja