Edgar Wallace : Smaragdi

Smaragdi tarjoaa jännitystä ja yllätyksiä rikoskirjallisuuden ystäville, kun Leslie Maughan astuu näyttämölle Scotland Yardin ensimmäisenä naisetsivänä.
Scotland Yardin ensimmäinen naisetsivä, virallisesti poliisipäällikön apulainen Leslie Maughan esitti ratkaisevaa osaa mutkikkaan petos- ja murhajutun selvittämisessä. Tarinasta kehittyy monipolvinen juttu, jossa on harhautuksia, salaperäisiä aasialaisia, yllätyksiä ja peitettyjä henkilöllisyyksiä.
Edgar Wallace (1875-1932) oli englantilainen kirjailija ja toimittaja, joka kirjoitti toistasataa kirjaa, joista on tehty lukuisia elokuvia vielä hänen kuolemansa jälkeenkin.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Edgar Wallace |
Teoksen nimi | Smaragdi |
SKU | P-SMAR-AB5114 |