Eero Valkonen : Kuka kontrolloi peliä

Alkaen 7,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUKA-34128A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Eero Valkosen syvällinen tietokirja pureutuu jääkiekon historiaan, kehitykseen ja nykypäivän bisnesvetovoimaan, tarkastellen pelin kaupallistumista, viihteellisyyttä ja siihen liittyviä yhteiskunnallisia ilmiöitä.

Syventävä teos jääkiekkoilun todellisesta maailmasta: miten peli on syntynyt ja miten se on kehittynyt ja edelleen kehittymässä bisnesluokan viihteeksi, jota seuraavat nekin jotka eivät siitä pidä. Eero Valkonen analysoi peliin olennaisesti kuuluvia seikkoja: kaupallisuutta, viihteellisyyttä, väkivaltaa sekä politiikointia.

Jääkiekko on nykyisin kansallisurheilua: siihen suhtaudutaan hyvin tunteenomaisesti ja voimakkaasti. Valkosen lisensiaattityöhön perustuva kirja tutkii jääkiekon olemusta perinpohjin ja yllättää vakavan keskustelun erään kaikkien aikojen suosituimman urheilumuodon tulevaisuudesta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEero Valkonen
Teoksen nimiKuka kontrolloi peliä
SKUP-KUKA-34128A
Avainsanathistoria, jääkiekko, ammattiurheilu
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja