Eeva Salonen : Ruokatorstai

Alkaen 28,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-RUOK-64053E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ruokatorstai on suomalaisen keittiön monipuolinen käsikirja, joka tarjoaa 1500 koeteltua reseptiä vuoden jokaiseen hetkeen. Teos pohjautuu Helsingin Sanomien suosittuihin ruokasivuihin ja sisältää perinteisten suosikkireseptien lisäksi vinkkejä ruuanlaiton eri osa-alueisiin.

Ruokatorstai on nykyajan suomalaisen keittiön käsikirja. Se seuraa kalenterivuotta, mutta tämän kirjan mukaan vuodessa on 13 kuukautta - joulu on niin keskeinen osa suomalaista ruokaperinnettä, että se on saanut kirjaan oman lukunsa.

Kirjassa on 1500 oivallista ja koeteltua reseptiä. Lisäksi se antaa hyviä neuvoja ruuanlaiton eri aloilta.

Ruokatorstai-kirja perustuu Helsingin Sanomien ruokasivujen kirjoituksiin, joita on julkaistu lehdessä torstaisin yli 30 vuoden ajan.

Kirjassa ovat mukana kaikkien aikojen suosikkireseptit, joiden uudelleen julkaisemista lukijat ovat toivoneet yhä uudelleen. Ne on merkitty tähdellä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEeva Salonen
Teoksen nimiRuokatorstai
SKUP-RUOK-64053E
Avainsanatruokaohjeet, ruoanvalmistus, vuodenajat, keittokirjat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja