Eija Jansson : Kustantajan kuolema

33,40 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUST-2A9116
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Jännitys tihenee Jokivarren huvilan illassa, jossa kustantajan kohtalo lyö arvoituksensa varjon juhlan ylle. Palosaari-sarjan viides dekkari vie lukijan keskelle koukuttavaa murhamysteeriä.

Kenelle: Dekkarien ja jännityksen ystäville.

Jokivarren huvilalla vietetään riehakasta iltaa. Petteri Simula on saanut runokirjalleen kustannussopimuksen ja haluaa juhlia sitä ystäviensä kanssa. Jostain syystä hän poimii mukaansa myös kustantaja Lindholmin vaimoineen, vaikka mies ei halua kustantaa paikallisten kirjailijoiden kirjoja. Syytä tähän kirjailija Olli Hartola tivaa Lindholmilta. He kinaavat äänekkäästi Lindholmin kustannuspäätöksistä. Kina jatkuu saunan lauteilta jokirantaan ja riidan kuulevat ja näkevät kaikki. Joku käyttää tilannetta hyväkseen.

Komisario Palosaaren tutkinta ei etene, sillä miehellä on huolia, jotka vievät hänen ajatuksensa. Tarja Anttonen jatkaakin tutkimuksia, eikä uhrimääräkään rajoitu yhteen. Kuka murhasi kustantajan? Kenen käteen puukko sopii huonosti?

"Kuka murhasi kustantajan" on Palosaari-sarjan viides dekkari.

Eija Jansson on kirjoittanut lukuisa tarinoita ja satuja lapsille ja mm. dekkareita aikuisille.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEija Jansson
Teoksen nimiKustantajan kuolema
AvainsanatDekkari, Palosaari, Poliisi, jännitys, salapoliisiromaani
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja