Eija Sirjonen : Rauhankadun talo ja muita 1:24 mittakaavan nukketaloja

22,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-RAUH-687530
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tutustu kiehtovaan 1:24 mittakaavan nukkekotien maailmaan ja inspiroidu uniikkien miniatyyrirakennusten rakentamisesta ja sisustamisesta.

Kenelle: Nukkekotiharrastajille ja käsityön ystäville.

Tässä ihastuttavassa nukkekotikirjassa tutustutaan erilaisiin 1:24 mittakaavan nukkekoteihin ja muihin rakennuksiin (mm. ulkohuusseihin). Nukkekodeissa 1:24 mittakaava on haastavampi kuin muut mittasuhteet, sillä siihen on vaikeampaa löytää huonekaluja ja tarvikkeita; paljon joutuu tekemään itse.

Rauhankadun talossa tekijän oma elämä kietoutuu nukkekotiin monella tapaa: se on malli talosta, jonka tekijä olisi halunnut ostaa itselleen. Koska tekijä ei voinut toteuttaa unelmaansa muuten, hän rakensi talon omakseen nukkekotina ja sisusti sen mieleisekseen. Eija Sirjonen on harrastanut nukkekoteja pitkään, ja hän on julkaissut aiheesta kirjoja sekä pitänyt erilaisia kursseja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEija Sirjonen
Muut tekijätValokuvat: Heli Kolho ja Matti Kolho
Teoksen nimiRauhankadun talo ja muita 1:24 mittakaavan nukketaloja
SKUP-RAUH-687530
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja