Eira Mollberg : Vakuuslapset (UUSI)

Alkaen 3,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
0148687
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Eira Mollbergin "Vakuuslapset" on omakohtainen romaani, joka kuvaa kuuluisan taiteilijaperheen ristiriitoja ja tummia kohtaloita. Teos tarkastelee, miten taiteilijuuden alkuvoimaisuus voi näyttäytyä läheisilleen raakutena.

- Minä oon Koillis-Kairan gorilla, isä sanoo ja paukuttaa karvaista rintaansa matkien apinaa.

Hyväntuulista isää mukavampaa ei olekaan, hän on möreä-ääninen, parrakas vekara, jonka jutuille kaikki nauravat.

Mutta se on vain yksi puoli taiteilija Teuvo Böhmistä, paikkakunnan ihaillustakuuluisuudesta, jonka taikapiiriin moni tavoittelee. Toista puolta saavat maistaa vaimo ja lapset.

Huonotuulisena isä mitätöi ja pilkkaa, äiti ja Mikael vetäytyvät kuoreensa. Vain Maija On toisenlainen, hän polkee jalkaa ja paiskoo ovia. Mutta iva on julma mielenmyrkky, se haavoittaa vahvintakin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEira Mollberg
Teoksen nimiVakuuslapset
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaOtava
Painovuosi2008
Painos1
SidontaNidottu (pehmeäkantinen)
Sivumäärä255
Kielisuomi
SarjaSeven
ISBN9789511235897
KuntoUusi
MuutaUusi, lukematon kirja
SKU0148687
Korkeus (mm)178
Syvyys (mm)110
Paksuus (mm)18
Paino (g)182
VerokantaALV 14 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja