Eleonore Holmgren : Viimeinen kesä

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VIIM-396C83
Katso kaikki vaihtoehdot

Saako 86-vuotiaana vihdoin tehdä mitä haluaa?

Sydämeenkäyvä, lämmin ja viihdyttävä tarina odottamattomasta kohtaamisesta, sukupolvirajat ylittävästä ystävyydestä ja unohtumattomasta kesästä. Romaani, joka saa nauramaan ja itkemään.

Koditon Adam pakenee huumediileriä ja piilopaikkaa etsiessään murtautuu epätoivoissaan Tukholman saaristossa sijaitsevaan taloon. Sieltä hänet yllättää 86-vuotias Britta, äksy ja määrätietoinen nainen, joka on vastoin lastensa tahtoa lähtenyt salaa yksin rakkaaseen kesäpaikkaansa.

Britta tarvitsee apua talonpidossa, joten hän antaa Adamin jäädä. Ruokaa ja asuntoa vastaan tämän tulee tehdä lujasti töitä ja totella Brittan jokaista oikkua.

Ensi alkuun heidän välillään kipinöi oikein kunnolla, mutta pikkuhiljaa kasvaa ystävyys, joka muuttaa heitä molempia. Kesästä tulee taianomainen –yksi Brittan elämän parhaita.

"Koskettava, hauska ja täynnä kesäfiilistä!" – Expressen

Eleonore Holmgren on tiedottaja, jonka esikoisromaani Viimeinen kesä on ollut myyntimenestys Ruotsissa. Kirjan käännösoikeudet on jo myyty useisiin maihin. Holmgren asuu perheineen Uppsalassa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEleonore Holmgren
Muut tekijätKatariina Kallio
Muut tekijätTranslated by: Katariina Kallio
Cover design or artwork by: Jatta Hirvisaari
Teoksen nimiViimeinen kesä
AlkuteosSista sommaren
SKUP-VIIM-396C83
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja