Elina Grönlund : Seitsemän asuntoa ja kolme paimenta

Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SEIT-358905
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Elina Grönlundin teos avaa ovia mystisten kokemusten maailmaan niin historian kuuluisien mystikkojen kuin nykyajan ilmiöiden, kuten mindfulnessin, kautta. Kirja nostaa esiin mystiikan moniulotteisuuden sekä hengellisen ohjauksen merkityksen.

Kenelle: aikuisille mystiikasta ja henkisyydestä kiinnostuneille

Millaisia mystiset kokemukset ovat ja voiko sellaisia kokea vielä nykyäänkin?

Teoksessa kerrotaan kuuluisien katolisten mystikkojen kuten Pyhän Birgitan, Avilan Teresan ja Ignatius de Loyolan elämästä ja hengellisistä kokemuksista, suomalaisen Helena Konttisen näyistä ja toiminnasta ja Lorna Byrnen enkelikokemuksista. Kirjassa käsitellään lisäksi muun muassa islamin mystikoita, neitsyt Marian ilmestymisestä Portugalin Fatimassa, kuolemanrajakokemuksia ja kontemplaatiota sekä zen-meditaatiota ja mindfulnessia.

Teos tuo selkeästi esiin mystiikan maailman moniulotteisuuden ja toisaalta sen universaalin lähteen. Kirja korostaa myös hengellisen ohjauksen merkitystä.

Elina Grönlund on vapaa kirjoittaja ja kääntäjä. Hän on koulutukseltaan erikoissairaanhoitaja ja terveydenhuollon maisteri. Hän toimii kuolevan hoidon kouluttajana ja on kirjoittanut useita aihepiiriin liittyviä tieteellisiä artikkeleita. Häneltä on ilmestynyt aiemmin teos Matkavalmisteluja ja opastajia (Basam Books 2015).

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja