Elizabeth Hallam (toim.) : Pyhiä miehiä ja naisia : keitä he ovat ja miten he auttavat : yli 150 taivaallista pyhää Agneksesta Zitaan

10,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PYHI-5E7622
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tämä kattava teos esittelee yli 150 pyhää miestä ja naista, tarjoten arvokasta tietoa heidän elämästään, merkityksestään ja roolistaan ihmiskunnan esirukoilijoina ja parantajina. Kirja tarjoaa myös ainutlaatuisen katsauksen pyhimyskulttuurin historiaan kuvien, pyhiinvaelluskohteiden ja muistopäiväkalenterin kautta.

Kautta länsimaisen kirkon historian on pyhien kunnioittaminen ollut olennainen ja suosittu hartauden harjoittamisen muoto. Tämä teos kertoo yli 150 pyhästä miehestä ja naisesta, jotka puhuttelevat ja suojelevat tämän päivän ihmisiä. Kirjassa on paljon arvokasta tietoa muinaisista ja nykypäivän pyhistä ja heidän elämästään - ihmiskunnan esirukoilijoista, varjelijoista ja ihmeellisten parantumisten välittäjistä.

Kirjassa on yli 170 neliväristä ja mustavalkoista kuvaa pyhistä, jotka ovat innoittaneet taiteilijoita eri aikakausina. Kerrotaan myös pyhiinvaelluskohteista, pyhäinjäännöslippaista sekä suomalaisista pyhistä. Teokseen sisältyy muistopäiväkalenteri.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäElizabeth Hallam (toim.)
Muut tekijätPentti Laukama
Teoksen nimiPyhiä miehiä ja naisia : keitä he ovat ja miten he auttavat : yli 150 taivaallista pyhää Agneksesta Zitaan
AlkuteosSaints : who they are and how they help you
SKUP-PYHI-5E7622
Avainsanatpyhimykset, marttyyrit, legendat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja