Enni Ronkainen : Isät kukkivat vain öisin

22,70 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ISAT-AF2C82
Katso kaikki vaihtoehdot
✨
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Enni Ronkaisen *Isät kukkivat vain öisin* on intensiivinen ja kuvallinen runoteos, jossa isyyden, riippuvuuden ja kuoleman varjot kietoutuvat toisiinsa. Sen kieli on paljas, tumma ja ravisteleva.

Kenelle: Aikuisille lukijoille, joita kiinnostavat intensiivinen nykyrunous ja riippuvuuden vaikutukset perhesuhteisiin.

En ole
alkoholistin tytär,

olen elinkautisvanki
vailla nahkaa.

Arsenikki syövytti
sen pois jo kauan sitten.

En ole
alkoholistin tytär,

olen viikatemiehen
huora ja rakastaja.

Enkä osaa
mitään paremmin

kuin lahjoittaa
elämästäni vuosia.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEnni Ronkainen
Teoksen nimiIsät kukkivat vain öisin
SKUP-ISAT-AF2C82
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 9-14.30)
Copyright © Finlandia Kirja