Ensio Kurkisuo : Suojelijat

Sukella muinaisen Silkkitien värikkääseen maailmaan, jossa mielikuvitus, hevoset ja veijaritarinat kietoutuvat yhteen ainutlaatuiseksi lukuelämykseksi.
Kenelle: Veijariromaanien ja tarunomaisen kertomakirjallisuuden ystäville.
Lähde muinaisen Silkkitien varrelle, missä pikkumies, Molokiksi sanottu, viereksi elämänsä ensimmäisen vuosikymmenen, pyhimysten ja pirujen, pyhiinvaeltajien ja alati ahneitten kauppiaitten joukossa, leimattujen ja leimaamattomien kurmukkien kaudella, mikä tuottoisaa aikaa oli kaikenlaisen suojelun tarjoajille.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Ensio Kurkisuo |
Teoksen nimi | Suojelijat |
SKU | P-SUOJ-DDB455 |
Avainsanat | mielikuvitus, muinainen Silkkitie, Hevoset, taruja, veijariromaani |