Eränkävijä 2026–2027

28,40 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ERAN-2A5825
Katso kaikki vaihtoehdot
✨
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Eränkävijä 2026–2027 kokoaa yhteen metsästyksen, kalastuksen ja luonnossa liikkumisen tarinoita sekä erätietoa. Tällä kertaa erityisenä aiheena on kettu, jonka roolia tarkastellaan niin kansantarinoissa, luonnossa kuin ihmisasutusten läheisyydessä.

Kenelle: Luonnossa liikkumisesta, metsästyksestä ja kalastuksesta kiinnostuneille.

Vuoden parhaat metsästys- ja kalastustarinat.

Eränkävijän sekä Metsästys ja Kalastus -lehden kirjoituskilpailun tuoreimmat tarinat niin riistamailta kuin kalavesiltäkin julkaistaan perinteisesti yksissä kansissa. Kokoelma tarjoaa unohtumattomia eräkokemuksia, ajankohtaista tietoa ja poimintoja vuosien varrelta.
Eränkävijään on koottu vuosittain parhaat erätarinat jo vuodesta 1952.

Tarinoiden ohessa on myös ripaus tietoa ja historiaa. Tällä kertaa keskitytään kettuun. Ketun viekkaus elää niin kansantarinoissa kuin myös tämän päivän YouTube-videoissa. Kettu on löytänyt tiensä metsistä ihmisasutusten keskelle.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Teoksen nimiEränkävijä 2026–2027
SKUP-ERAN-2A5825
Avainsanateräkertomukset, metsästys, metsästäjät, riistaeläimet, linnustus, kalastus, virkistyskalastus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 9-14.30)
Copyright © Finlandia Kirja