Erika Knight : Tyylikkäät silmukat

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TYYL-B08662
Katso kaikki vaihtoehdot

Virkkaajan unelmakirja! Erika Knightin opastuksessa jopa ne, jotka eivät ole koskaan tarttuneet koukkuun, virkkaavat pian upeita käsitöitä.

Virkkausohjeet eivät ole retrolöytöjä 70-luvulta vaan upeasti suunniteltuja tämän päivän käyttötekstiilejä ja asusteita. Yksinkertaisimpien mallien avulla opetellaan perussilmukat, ja pian virkataan jo vaativampia huiveja ja peittoja, joista kokeneetkin virkkaajat saavat uusia ideoita. Jokainen kirjan ohje sisältää uuden tekniikan ja kartuttaa virkkaajan taitoja.

Tyylikkäästi kuvitettu kirja houkuttelee uusia harrastajia innostavan käsityön pariin!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäErika Knight
Muut tekijätMirja Muurinen & Yuki Sugiura
Teoksen nimiTyylikkäät silmukat
Avainsanatvirkkaus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja