Erkka Mykkänen : Sellainen mies

25,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SELL-15F9AD
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Erkka Mykkäsen autofiktiivinen esseeromaani pureutuu rakkauden, seksin ja ystävyyden monimutkaiseen dynamiikkaan nykypäivän miesten näkökulmasta.

Kolmekymppinen mies on läpi elämänsä kärsinyt sitoutumisahdistuksesta. Hän haluaa läheisyyttä, mutta aina kun romanttinen suhde syventyy, iskee tuttu kauhu. Yhden illan juttujen sijaan mies kaipaa merkityksellisiä ihmissuhteita. Mutta voiko rakkautta saada ilman perinteistä parisuhdetta? Ja mistä sitoutumisen pelko johtuu?

Autofiktiivinen esseeromaani käsittelee rakkautta, sukupuolirooleja, seksiä ja ystävyyttä tavalla, joka pakottaa lukijan miettimään omia toiminta- ja ajatusmallejaan ihmissuhteissa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäErkka Mykkänen
Teoksen nimiSellainen mies
SKUP-SELL-15F9AD
Avainsanatajatuksia herättävä, ihmissuhteet, omakohtainen, parisuhde, seksuaalisuus, sitoutumiskammo
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja