Etelä-Pohojalaanen vitsikirja 3 : Komiaa Etelä-Pohojalaasta tekstiä

8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ETEL-0DA76D
Katso kaikki vaihtoehdot
Nyt se on sitte kolomas osa ja saa nauraa makiasti Etelä-Pohojanmaan murtehen kans. Kirijoos ja kansis on melekolailla 300 vitsiä Etelä-Pohojalaasittain.

Vitsit ja jutut on paljolti torenperääsiä, aina ammoosilta ajoolta nykypäivähän. Kirijas on käsitelty melekolailla koko maakuntaa, unohtamatta paikallisia ja kuuluusia henkilöötä. Murre on komiaa ja pitäähän sitä olla maharollisuus nauraa oikialla lailla.

Tämon hauska juttu, se lukoo jokei pelekää. Tämä kolomas kirja ei oo korvaamatoon, mutta sanoosimma jotta pränttiä parahasta päästä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Muut tekijätEija Kuusisto & Jukka Kuusisto
Teoksen nimiEtelä-Pohojalaanen vitsikirja 3 : Komiaa Etelä-Pohojalaasta tekstiä
SKUP-ETEL-0DA76D
Avainsanathuumori, kaskut, vitsit, murrekirjallisuus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja