Ewa Eerikäinen-Rucinska : Olen muukalainen

18,00 €
Vain %1 jäljellä
SKU
2025393
Käytetty / Kunto: erinomainen -

Asutte vieraassa maassa ja yritätte kotiutua. Joudutte opettelemaan kaikki asiat alusta, ja se ei aina ole helppoa. Kaikki ihmiset ovat sisimmässään samanlaisia, ainoastaan taustamme on erilainen. Meillä on oma ulkonäkömme, puhetyylimme ja tapamme ajatella. Me kaikki olemme samaa rotua, ihmisiä. Meillä on samanlaiset tunteet ja tarpeet. Olemme iloisia kun on hauskaa ja itkemme kun on surun aika.

Omistan tämän kirjan kaikille ulkomaalaisille, jotka ovat kohdanneet samanlaisia ongelmia kuin minä sekä kaikille niille, jotka ovat tulleet Suomeen joko pakolaisina, siirtolaisina tai naimisiin menon kautta.

Tämä kirja on minun tarinani tähän päivään saakka. Kirjoittaminen on auttanut itseäni ymmärtämään, kuka olen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEwa Eerikäinen-Rucinska
Teoksen nimiOlen muukalainen
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaMediapinta
Painovuosi2008
Painos1
SidontaNidottu (pehmeäkantinen)
Sivumäärä232
Kielisuomi
ISBN9789522350008
KuntoErinomainen - (K4-)
MuutaAivan pienoista kulumaa reunoilla, selkämyksessä aavistus vinoutta
Korkeus (mm)195
Syvyys (mm)137
Paksuus (mm)14
Paino (g)274
VerokantaMarginaaliverotus
Avainsanatmuistelmat, maahanmuuttajat, ulkomaalaiset, joutsenolaiset
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja