Ewert Ekström : Keilailu

Alkaen 4,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KEIL-83445B
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ewert Ekströmin 'Keilailu' tarjoaa selkeän ja kattavan oppaan lajin perusteisiin, välineisiin sekä tekniikkaan kaikille keilailusta kiinnostuneille.

jatkuvasti täydentyvä kätevien taskukirjojen sarja. Käytännön tietoa aiheista, jotka ovat ajankohtaisia tänään ja huomenna.

Tunnettu ruotsalainen keilaaja ja lehtimies Ewert Ekström kertoo tässä selkeästi kirjoitetussa opaskirjassa kaiken oleellisen keilailusta: radoista, varusteista, pelistä, aloittelijoiden ja mestarikeilaajien oikeasta tekniikasta, naisten keilailusta jne.

Keilapelillä on vanhat perinteet ja tuhatvuotinen historia. Nykyaikainen muoto on kotoisin Amerikasta, jossa tästä pelistä on tullut todellinen kansanurheilu. Myös meillä Suomessa on keilailun suosio kasvanut räjähdysmäisesti ja siitä on nykyisin syntymässä koko perheen urheilumuoto.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäEwert Ekström
Teoksen nimiKeilailu
SKUP-KEIL-83445B
Avainsanatkeilailu
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja