Fons Trompenaars : Managing people across cultures

8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MANA-56878F
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Managing people across cultures valottaa henkilöstöjohtamisen merkitystä nykypäivän organisaatioissa ja kannustaa haastamaan totutut käytännöt entistä ketterämpien ja innovatiivisempien toimintatapojen kehittämiseksi.

Kenelle: Johtajille ja henkilöstöhallinnon ammattilaisille, jotka toimivat monikulttuurisissa tai kansainvälisissä organisaatioissa.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäFons Trompenaars
Teoksen nimiManaging people across cultures
SKUP-MANA-56878F
Avainsanatjohtaminen, johtajat, johtajuus, yrityskulttuuri, arviointi, kulttuuri, monikulttuurisuus, henkilöstöjohtaminen, henkilöstöhallinto, henkilöstöresurssit, kansainväliset yritykset, oppiva organisaatio, henkilöstöstrategiat, kulttuurienvälisyys, organisaatiokulttuuri, rekrytointi, valinta, tiimit, management, Personnel management, personnel policy, Organizational development, Acculturation, Organizational Culture, International business enterprises, Corporate culture, Diversity in the workplace
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja