Frances Hodgson Burnett : Pikku lordi

Alkaen 3,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PIKK-AD1B66
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Frances Hodgson Burnettin kirjoittama Pikku lordi on klassikko, jonka lämminhenkinen tarina on ilahduttanut nuoria lukijoita sukupolvesta toiseen.

Kenelle: 7–13-vuotiaille lapsille ja nuorille

MAAILMAN PARHAITA NUORISONROMAANEJA
M. P. N. -sarja on valikoitu parhaista klassisista nuorisonromaaneista, jotka soveltuvat yhtä hyvin pojille kuin tytöille. Sarjaan sisältyy huimia seikkailukertomuksia meriltä ja erämaista, tarinoita nuorista ihmisistä ja heidän vaiheistaan, teoksia kaikesta maailmasta nuorisolle huviksi ja hyödyksi. Sarja alkoi ilmestyä vuonna 1930. Päällys: Franz Schatzlmayr

»Pikku lordi» kuuluu kaikkein nimekkäimpiin nuorisokirjoihin. Se on herttainen tarina äreän, kihdin runtelemman lordin kilttistä amerikkalaisesta pojanpojasta, josta monien vaiheiden jälkeen tuli isoisän ennakkoluulojen murtaja ja vihdoin hänen perijänsä. Teoksen henki on viehättävä ja rattoisa, sen antama ajan ja ympäristön kuva on kiintoisa, kerronta vireä ja joustava. »Pikku lordi» on klassinen teos, jota on luettu polvesta polveen ja sen teho tämän päivän lukijaan on vähentymätön ja sama kuin sen ilmestyessä, viime vuosisadan lopulla.
otava

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäFrances Hodgson Burnett
Muut tekijätHelmi Krohn
Teoksen nimiPikku lordi
SKUP-PIKK-AD1B66
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja