Francois de La Rochefoucauld : Mietelmiä

Alkaen 11,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1555232
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Francois de La Rochefoucauldin klassikkoteos on ytimekäs, nokkela ja tarkkanäköinen kokoelma ranskalaisia mietelmiä, joissa moderni psykologinen viisaus kohtaa 1600-luvun elämänkokemuksen.

La Rochefoucauldin berttaan henkevä mietelmäteos on ytimekäs, nokkela ja psykologisessa tarkkanäköisyydessään täysin moderni kokelma ranskalaista elämänviisautta 1600-luvulta. Syyssä sitä pidetäänkin aforismikirjallisuuden klassikkona.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäFrancois de La Rochefoucauld
Muut tekijätJ V Lehtonen
Teoksen nimiMietelmiä
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaKaristo
Painovuosi1994
Painos2
SidontaSidottu, kuvakannet (kovakantinen)
AlkuteosReflexions, ou, Sentences et maximes morales
Kielisuomi
ISBN9512334011
KuntoErinomainen - (K4-)
MuutaPienoista nuhruisuutta kansissa
SKU1555232
Korkeus (mm)209
Syvyys (mm)139
Paksuus (mm)15
Paino (g)224
VerokantaALV 13,5 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja