Frans Hoppenbrouwers : Kärpänen

5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KARP-68056D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kärpänen vie lukijan tutustumaan Filitta-kärpäsen elämään ja avaa samalla oven kärpästen mielenkiintoiseen maailmaan.

Kenelle: 6–9-vuotiaille lapsille

Tämä on kertomus Filitta-nimisestä kärpäsestä, sen syntymisestä ja kotiutumisesta asuinhuoneisiin. Samalla se tutustuttaa lukijansa laajemminkin siihen ympäristöön missä kärpäset elävät. Itse asiassa se on eräänlainen käsikirja, josta 6–9 -vuotiaat voivat löytää monenlaista huvia ja hyötyä omille retkilleen.

Sarjassa ilmestyvät
Majava
Kameli
Kärpänen
Leopardi

Tämän kirjan ovat kirjoittaneet Frans Hoppenbrouwers ja Barbara Benson, kuvituksen on laatinut Jan van Wijngaarden ja kaikki tekijänoikeudet omistaa (copyright 9 by) L. C. G. Malmberg B. V.'s-Hertogenbosch. Kirja on painettu Hollannissa ja ilmestyy Suomessa 1976 Gummeruksen kustantamana.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäFrans Hoppenbrouwers
Muut tekijätBarbara Benson & Titta Pekonen
Teoksen nimiKärpänen
AlkuteosFluffy, the fly
SKUP-KARP-68056D
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja