Fredrik Backman : Britt-Marie kävi täällä

Alkaen 7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-BRIT-EDFBFF
Katso kaikki vaihtoehdot

Naispuolinen mielensäpahoittaja valloittaa! Sydämeenkäypä kertomus vanhoista ja uusista rakkauksista sekä siitä, miten melkein kaiken saa puhtaaksi ruokasoodalla.

Kuusikymppinen Britt-Marie on neljäkymmentä vuotta huolehtinut miehestään ja kodista. Kun hän ei enää voi sulkea silmiään siltä, että miehen paidat tuoksuvat työpäivän jälkeen hajuvedeltä, on aika kohdata hämmentävä ulkomaailma.
Britt-Marie päätyy Borgiin, ankeaan syrjäkylään, jossa ei laman jäljiltä ole juuri muuta kuin jalkapallojoukkue
ja pizzeria. Järjestystä rakastavalle Britt-Marielle Borg on vieras planeetta. Hän saa kuitenkin huomata tarvitsevansa Borgia vähintään yhtä paljon kuin Borg tarvitsee häntä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäFredrik Backman
Muut tekijätRiie Heikkilä
Teoksen nimiBritt-Marie kävi täällä
AlkuteosBritt-Marie var här
SKUP-BRIT-EDFBFF
Avainsanatnuoret, avioero, elämänmuutokset, ongelmat, keski-ikäiset, yksinäisyys, työ, urheilujoukkueet, valmentajat, rakastuminen, poliisit, pizzeriat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja