G. T. Karber : Murha! - 100 mysteeriä nojatuolietsiville

18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MURH-90FF24
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Upouusi Murha! - 100 mysteeriä nojatuolietsiville tempaa mukaansa ratkomaan kekseliäitä murhamysteerejä ja haastaa loogisen päättelyn taitosi humoristisilla arvoituksilla.

On tapahtunut murha. Ja sinä olet salapoliisi, joka kutsutaan löytämään syyllinen. Murha! johdattaa sinut nuuskimaan rikospaikkoja, tutkimaan johtolankoja, kuulustelemaan epäiltyjä ja ratkomaan tapauksia loogisen päättelyn avulla.

Kirjan mysteerit tarjoavat ratkottavaa niin aloitteleville kuin edistyneille nojatuolietsiville ja pitävät otteessaan, sillä tyrmistyttävä salaisuus keriytyy auki tapaus kerrallaan. Humoristiset ja kekseliäät arvoitukset koukuttavat kaikki salapoliisikertomusten ja älypelien ystävät.

Yhdysvaltalaisen kirjailijan ja ohjelmoijan G. T. Karberin kehittelemät murhamysteerit ovat villinneet ihmiset ympäri maailman, ja Briteissä Murdle oli joulun 2023 myydyin kirja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäG. T. Karber
Muut tekijätTranslated by: Annamari Typpö
Teoksen nimiMurha! - 100 mysteeriä nojatuolietsiville
AlkuteosMurdle: Volume 1
SKUP-MURH-90FF24
Avainsanatarvoitukset, rikosmysteerit, älypelit, looginen päättely, cosy crime, salapoliisit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja