Gabriel Garcia Marquez : Oudot vaeltajat : kaksitoista kertomusta

8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OUDO-50BB58
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Gabriel Garcia Marquezin novellikokoelma 'Oudot vaeltajat' sisältää kaksitoista teemallisesti järjestettyä kertomusta, jotka syntyivät kahdeksantoista vuoden aikana.

"Luulen että näin olen onnistunut tekemään novellikokoelman, joka on mahdollisimman lähellä sitä minkä olen aina halunnut kirjoittaa."
Gabriel García Márquez sanoo Outojen vaeltajien esipuheessa, jossa kirjailija itse kertoo kirjan kahdentoista novellin värikkäät, kahdeksantoista vuotta kestäneet syntyvaiheet. Tarinat ovat siinä järjestyksessä kuin niiden teemat olivat kirjailijan muistivihossa, ja niihin on merkitty ajankohta jona Márquez ne aloitti.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäGabriel Garcia Marquez
Muut tekijätMatti Brotherus & Pentti Saaritsa
Teoksen nimiOudot vaeltajat : kaksitoista kertomusta
AlkuteosDoce cuentos peregrinos
SKUP-OUDO-50BB58
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja