Gianluigi Bonelli & Aurelio Galleppini : Tex Willer Kirjasto 5: Pelätty Dalton-kopla

22,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PELA-4814A4
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tex Willer -kirjasto tarjoaa värillisen kokoelman klassisia lännentarinoita autenttisessa julkaisujärjestyksessä.

Tex Willerin historiallisten vaiheiden käännekohdassa sankarimme on lunastanut navajoheimon luottamuksen. Hän synnyttää Yön Kotkan legendan jahdatessaan naamioituna salakuljettajia, heidän kätyreitään mustajalkaintiaaneja sekä navajoprinsessa Lilythin kaapannutta luopiota. Alkuperäisteos Tex - Collezione storica a colori 5 Il re dei triatori.

Värillisessä Kirjasto-sarjassa julkaistaan kaikki Tex Willer -tarinat kronologisessa järjestyksessä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäGianluigi Bonelli & Aurelio Galleppini
Muut tekijätRenne Nikupaavola & Asko Alanen
Muut tekijätKääntänyt: Asko Alanen ja Renne Nikupaavola
Teoksen nimiTex Willer Kirjasto 5: Pelätty Dalton-kopla
AlkuteosTEX - Collezione storica a colori 5:Il re dei tiratori
SKUP-PELA-4814A4
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja