Gianluigi Bonelli : Tex Willer Kirjasto 42: Murhaajat vaanivat varjoissa

25,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MURH-B090AD
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Tex Willer Kirjasto 42: Murhaajat vaanivat varjoissa vie lukijan keskelle jännittävää lännen sarjakuvaseikkailua, jossa vaarat vaanivat joka kulman takana. Tämä värillinen osa jatkaa suosittua Tex Willer -tarinoiden kronologista sarjaa.

Kenelle: Lännensarjojen ystäville ja Tex Willer -faneille.

Tex on kahden tulen - vankikarkureiden ja intiaanien - välissä, mutta saa lopulta ohjat omiin käsiinsä. Tex joutuu myös kriittiseen tilanteeseen, jossa intiaanien ja valkoisten suhteiden herkkä tasapaino on askeleen päässä tuhosta. Alkuperäisteos Tex - Collezione storica a colori 42 Sicari nell'ombra.

Värillisessä Kirjasto-sarjassa julkaistaan kaikki Tex Willer -tarinat kronologisessa järjestyksessä.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäGianluigi Bonelli
Muut tekijätKuvittaja: Aurelio Galleppini
Kääntänyt: J. L. Nyman
Teoksen nimiTex Willer Kirjasto 42: Murhaajat vaanivat varjoissa
SKUP-MURH-B090AD
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja