Gunilla Bergström : Eläköön, Mikko Mallikas!

13,30 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ELAK-2B8105
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Eläköön, Mikko Mallikas! juhlistaa Mikon 50-vuotista taivalta ja ystävyyden voimaa palkitun sarjan neljällä rakastetulla tarinalla.

Kenelle: Kuvakirja 3–8-vuotiaille

Mikko Mallikas täyttää 50 vuotta!

Mikon juhlavuoden kunniaksi julkaistaan Eläköön, Mikko Mallikas!, joka on oikea ystävyyden ylistyslaulu. Mikon parhaita ystäviä ovat Ville ja Milla. Teos sisältää neljä aiemmin ilmestynyttä kuvakirjaa: Mikko Mallikas ja Mulperi, Mikko Mallikas saa kaverin, Milla ja hyvä yö sekä Mikko Mallikas on rehellinen.

Mikko Mallikas -kuvakirjoja alettiin julkaista Ruotsissa 1972, ja kirjojen suosio on ollut suurta siitä lähtien. Niitä on käännetty yli 40:lle kielelle! Suomessa sarjaa on rakastettu vuodesta 1977 lähtien. Mikko on tullut monille tutuksi myös elokuvista, TV-sarjoista, näytelmistä ja erilaisista leluista.

Gunilla Bergström (1942--2021) varttui Göteborgissa, jossa hän myös opiskeli toimittajaksi.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäGunilla Bergström
Muut tekijätKuvittaja: Gunilla Bergström
Kääntänyt: Kaija Pakkanen
Kannen suunnittelu tai taide: Gunilla Bergström
Teoksen nimiEläköön, Mikko Mallikas!
AlkuteosAlfons alla åldrar
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja