Hannele Kojo : Yrttiherkut

Alkaen 19,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-YRTT-35A4A8
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Yrttiherkut tarjoaa konkreettisia vinkkejä tuoreyrttien käyttöön ja viljelyyn. Löydä uusia tapoja hyödyntää yrttejä ruoanlaitossa ja leivonnassa.

Opi käyttämään monipuolisesti erilaisia tuoreyrttejä!

Yrtit kuuluvat nykykeittiöön. Niitä on saatavilla kaupan hyllyistä pikku ruukuissa, mutta toimelias kotikokki voi istuttaa taimia ikkunalaudalle, parvekkeelle tai puutarhaan. Yrtit tuovat silmäniloa, mutta erityisesti
aromikkaita makuja erilaisiin ruokiin ja leivonnaisiin.

Kirjassa esitellään 20 eri tuoreyrttiä. Suurinta osaa on saatavilla kaupoista, mutta joukossa on myös erikoisuuksia, joiden itse kasvattaminen ei ole vaikeaa. Kaikista yrteistä on selkeät viljely- ja hoito-ohjeet, joten
yrttien kasvattamista voi kokeilla vasta-alkajakin.

Kirjan helpoilla ja mutkattomilla ruokaohjeilla loihdit valloittavia, tuoksuvia herkkuja ruokapöytään.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHannele Kojo
Teoksen nimiYrttiherkut
Avainsanatkeittokirjat, maustekasvit, ruoanvalmistus, ruokaohjeet, terveysvaikutukset, yrtit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja