Hannes Markkula : Koston piikki on terävä : poliisiromaani

13,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KOST-778689
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Hannes Markkulan poliisiromaani vie lukijan rikostutkinnan maailmaan, jossa Komisario Pekka Kataja selvittää arvoituksellisten surmien yhteyksiä. Kirja tarjoaa kouriintuntuvan kuvan poliisin sinnikkäästä työstä nopeasti muuttuvassa ympäristössä.

Ensimmäinen murha tapahtuu, kun virkavapaalla oleva nuori ylikonstaapeli saa selville, että Roberts Pubissa säännöllisesti kokoontuvalla tikkakerholla on muitakin yhteisiä puuhia kuin puhdas darts-tikkapeli.
Keskusrikospoliisin komisario Pekka Kataja joutuu tutkimaan kahta merkillistä surmatyötä, joiden välistä yhteyttä hänen on aluksi vaikea havaita.
Hannes Markkulan poliisiromaanit on ruuvattu loppuun saakka vetävä. Hän osoittaa kouriintuntuvasti, että poliisin työ on edelleen sinnikkäästi uurastusta ja hidasta etenemistä, vaikka ympärillä tapahtumat näyttävät kulkevan huippunopeudella.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHannes Markkula
Teoksen nimiKoston piikki on terävä : poliisiromaani
SKUP-KOST-778689
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja