Hannu Anttila & Ville Kaarnakari : Akseli Anttila

24,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AKSE-ACCD8B
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Akseli Anttilan uskomaton matka torpparin pojasta Neuvostoliiton punakenraaliksi avautuu tässä ainutlaatuisessa elämäkerrassa. Teos kertoo kansalaissodan jälkeisestä pakoelämästä ja uuden identiteetin luomisesta historian murroksessa.

Esikoiskirjani kertoo isöäitini veljestä Akseli Anttilasta ( 1897-1953 ). Karattuaan Kalevankankaan vankileistä 1918 kulki hänen tiensä Ruotsin ja Norjan kautta Neuvostoliittoon jossa opiskeli upseeriksi ja oli osaltaan luomassa neuvostoliittolaista suurvaltaa. Kuusisen hallituksen puolustusministeri.
Hannu Anttila

62 vuotias eläkkeellä oleva vartija. Rauhaturvatehtävissä 3 vuotta, reservin ylikersantti. Harrastaa sukututkimusta, liikuntaa ja matkailua.

Reservin majuri, rauhanturvaaja, kirjailija ja mainonnan tekijä. Kirjoittanut Kyösti Pietiläisen kanssa Legioonalainen Peters-sarjaa sekä omaa suosittua Operaatio-sarjaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHannu Anttila & Ville Kaarnakari
Teoksen nimiAkseli Anttila
SKUP-AKSE-ACCD8B
AvainsanatAnttila, Moskova, sisällissota, sotakoulu, vilppula
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja