Hannu Hirvonen : Pullopostia tietenkin!

Alkaen 5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PULL-FE68E9
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kukkaishevonen Reima ja mäyräkoira Eerik Eerikinpoika selvittävät mystisen pullopostiviestin salaisuutta apunaan viisaat ystävänsä, kukin omalla ainutlaatuisella tulkinnallaan.

Kenelle: 6–9-vuotiaille lapsille

Takakansi

Mäyräkoira Eerik saa pullopostia. Vaan mitä paperille on raapustettu? Koukeröitä, kekoöröitä. Kukkasia vai mötöjä? Onneksi Eerikillä on koko kesäpäivä aikaa ja monta viisasta ystävää.

Esittely

Kukkaishevonen Reima ja mäyräkoira Eerik Eerikinpoika ryhtyvät ratkomaan Eerikin saaman pullopostiviestin arvoitusta, kumpikaan kun ei osaa lukea. He lähtevät kiertämään viisaita kavereita, ja jokaisella on viestistä omannäköinen tulkintansa. Nyrkkeilevä Päkä-pässi arvelee, että kyse on kutsusta Tammerturnaukseen, kun taas Alli Huuppanen on varma, että kirjeen koukerot ovat oikeastaan lokkeja. Lopulta saadaan ratkaiseva vihje

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHannu Hirvonen
Muut tekijätVirpi Penna
Teoksen nimiPullopostia tietenkin!
SKUP-PULL-FE68E9
Avainsanatystävät, eläinkertomukset, pulloposti
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja