Hannu Laakso : Me Poroset

19,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ME-P-5D79C1
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Me Poroset vie lukijan pohjoisen luonnon keskelle seuraamaan poronvasan elämää upeiden valokuvien ja tarinallisen kerronnan siivittämänä.

Kenelle: Lapsille ja nuorille, jotka ovat kiinnostuneita eläimistä, luonnosta ja Lapista.

Millainen on pienen poronvasan ensimmäinen vuosi? Pohjoista luontoa kaikkina vuodenaikoina hehkuva, upein luontokuvin kuvitettu Me Poroset innostaa lapsia lukemaan ja vahvistaa heidän luontosuhdettaan.

Toukokuussa – elämänsä ensimmäisten tuntien aikana – pikkuporo kammertautuu jaloilleen ja ottaa vaappuvia ensiaskeleitaan emonsa vierellä. Alkaa suuri seikkailu kohti aikuisuutta. Millaista on pienen poronvasan elämä? Mitä kaikkea voi tapahtua, kun vasa kasvaa aikuiseksi poroksi? Ja mitä kaikkea porovasan kiehtovaan elinpiiriin kuuluu?

Helppolukuinen tarinallinen tietokirja sopii kaikenikäisille eläinten ystäville. Me Otukset -sarjassa ovat aiemmin ilmestyneet Me Kettuset (2020), Me Karhuset (2021), Me Hukkaset (2022) ja Me Lintuset (2023). Hannu Laakso sai sarjasta Tiedonjulkistamisen valtionpalkinnon vuonna 2023. Hän on voittanut myös yli 120 kansainvälistä valokuvapalkintoa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHannu Laakso
Teoksen nimiMe Poroset
SKUP-ME-P-5D79C1
Avainsanatlastenkirjat, kuvakirjat, luonto, eläimet, valokuvat, porot, vasat, elintavat, luonnonvalokuvaus, Lappi, pohjoinen, tunturi, vuodenajat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja