Harri Närhi : Viimeinen vuoro

Jopa -50 % Alkaen 3,75 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
0173731
Katso kaikki vaihtoehdot
Oikeastaan junat on helppo saada raiteiltaan.
Ovela psykologinen trilleri rikosepäiltyjä profiloivasta naisesta, joka saa selvitettäväkseen runoilevan pankkiryöstäjän henkilöllisyyden.
Tiina asuu piparkakkutalon lempeässä rauhassa, huoltaa vammaista siskoaan ja auttaa poliisia luonnearvioiden tekemisessä. Eräänä iltana hän saa materiaalia ryöstäjästä, jolla on tapana jättää röyhkeä loru rikospaikalle. Lopulta Runoilija esittää vaatimuksen, joka uhkaa suistaa raiteiltaan koko yhteiskunnan.
On rosvo ja poliisi, on profiloija ja sen sisko. On mies, joka osallistui armeijan kokeiluun eikä koskaan palannut takaisin.
Tarina kiitää kohti vääjäämätöntä päätepistettään, eikä sinne päästäessä mikään ole enää kuin ennen luultiin.
Harri Närhi (s. 1953) kirjoittaa taitavia ja salakavalia romaaneja, joissa kiemurrellaan ihmismielen kinttupolkuja pimeyden ytimeen ja tehdään tepposet lukijankin mieliparalle. Niin myös Rouva Koposessa ja Runoilijassa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
ErikoisominaisuusAlennus
Tuoteryhmä
TekijäHarri Närhi
Teoksen nimiViimeinen vuoro
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaWSOY
Painovuosi2013
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä219
Kielisuomi
ISBN9789510399729
KuntoUusi
SKU0173731
Korkeus (mm)218
Syvyys (mm)142
Paksuus (mm)20
Paino (g)334
VerokantaALV 13,5 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja