Heikki Kokko : Movie mix : 1000 kysymystä elokuvasta

4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-MOVI-F4BB18
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Haasta itsesi ja ystäväsi 1000 elokuva-aiheisella kysymyksellä, jotka ulottuvat Hollywoodin legendaarisista tähdistä suomalaisen elokuvan helmiin. Movie mix tarjoaa monipuolista visailtavaa elokuvien maailmasta.

Kenelle: Elokuvien ystäville ja tietovisailijoille.

"Kuka oli Helikeiju elokuvassa Hook – kapteeni Koukun? Kuinka monta Oscar-palkintoa Ingrid Bergman sai uransa aikana? Kuinka monessa roolissa Eddie Murphy esiintyy elokuvassa Pähkähullu professori?"

Moviemix
Haasta itsesi ja ystäväsi retkelle Hollywoodin unelmamaailmaan ja visailemaan sen legendoista, tähdistä, kassamestyskistä ja omituisuuksista.

Moviemix kysyy 1 000 kysymystä – joista satakunta myös suomalaisesta elokuvasta – ja sinä vastaat – kuinka moneen?

Ota selvää!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHeikki Kokko
Teoksen nimiMovie mix : 1000 kysymystä elokuvasta
SKUP-MOVI-F4BB18
Avainsanattietokilpailut, visailukysymykset, elokuvat, elokuva
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja