Heini Moisio (toim.) : Lahti - Pietari : kulttuurirata
Alkaen 22,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LAHT-39D4CD

Lahti – Pietari: kulttuurirata tarjoaa upean visuaalisen matkan Lahden ja Pietarin välisen rautatieradan historiaan ja nykypäivään, esitellen erityisesti radan asemia ja niiden kulttuurisia vaikutuksia.
Lahden kaupunginmuseon julkaisu kertoo pääasiassa loistavin kuvin Lahden-Pietarin radasta, sen menneisyydestä ja nykyisyydestä. Kirja on julkaistu Oikoradan avaamisen johdosta. Paljon nykyhetken kuvia radan asemista. Hieno kuvateos vaikkapa lahjaksi!
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Heini Moisio (toim.) |
| Muut tekijät | Matti Bergström & Heini Moisio |
| Teoksen nimi | Lahti - Pietari : kulttuurirata |
| SKU | P-LAHT-39D4CD |
| Avainsanat | historia, rautatiet, rautatieliikenne, rautatieasemat |
