Heleena Lönnroth : Sateenkaaren alla odottaa kohtalo

Heleena Lönnrothin 'Sateenkaaren alla odottaa kohtalo' kuvaa elämän yllätyksellisyyttä ja sateenkaariperheiden arkea rohkeasti ja koskettavasti.
Kenelle: Teemoiltaan erityisen kiinnostava sateenkaariperheistä ja ihmissuhteiden monimuotoisuudesta kiinnostuneille.
Oli Reetta ja Leena. Olimme tavanneet Kappelin terassilla eräänä aurinkoisena iltapäivänä. Elämä oli ihanaa. Hän oli ihastunut minuun, tiesin sen. Meillä oli lapsia yhteensä viisi, mikä oli aika paljon. Pian hän kosi minua ja vastasin myöntävästi.
Menimme naimisiin, koska hän halusi, mutta sitten alkoi kiusaaminen. Minun oisi pitänyt olla naisellisempi eikä kuluttaa niin paljon aikaa lasten kanssa.
Sitten se tapahtui.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Heleena Lönnroth |
Teoksen nimi | Sateenkaaren alla odottaa kohtalo |
Avainsanat | sateenkaariperheet |