Helen Monks Takhar : Kaikki mitä halusit

Alkaen 13,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1584009
Katso kaikki vaihtoehdot
✨
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Helen Monks Takharin 'Kaikki mitä halusit' on karmaiseva psykologinen trilleri, jossa vallan ja koston teemat kulminoituvat päätoimittajan ja nuoren harjoittelijan välisessä taistelussa.

Mitä tekisit, jos joku haluaisi varastaa elämäsi?
Katherine on Leadership-lehden kovapintainen päätoimittaja, 90-luvun kasvatti, joka on saavuttanut elämässään kaiken itse. Hän suhtautuu halveksivasti 'lumihiutaleiden' sukupolveen.
Parikymppinen Lily aloittaa toimittajaharjoittelijana Katherinen lehdessä. Hän on herkkähipiäinen milleniaali, jolla on kosto mielessä ja suunnitelma sen toteuttamiseksi.
Kaikki mitä halusit on karmaiseva psykologinen trilleri mestarinen päätoimittajan ja harjoittelijan valtataistelusta, joka muuttuu painajaiseksi.

"Pirullisen terävä esikoisromaani."
— KIRKUS

"Takahirin debyytti on intensiivinen, henkilöhahmovetoinen koston tutkielma. Täydellinen Nainen junassa -tyyppisten psykologisten, kierojen trillereiden ystäville."
— BOOKLIST

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHelen Monks Takhar
Muut tekijätKirsi Luoma
Teoksen nimiKaikki mitä halusit
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaLike
Painovuosi2020
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä352
AlkuteosPrecious you
Kielisuomi
ISBN9789511355427
KuntoUusi
MuutaTakana vanha hintalappu
SKU1584009
Korkeus (mm)216
Syvyys (mm)154
Paksuus (mm)31
Paino (g)516
VerokantaALV 13,5 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 9-14.30)
Copyright © Finlandia Kirja