Helena Meripaasi : Pöllöhilloa

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-POLL-419A68
Katso kaikki vaihtoehdot

"Kaikilla oli maailmassa joku paikka, jossa niitä kaivattiin. Ja niinpä itsesäälin ihmelapsi, jonka pääasiallinen olemassaolon tarkoitus tuntui olevan laahustaa teatterilla iltaisin avainnippu ja rikkalapio kädessäni, tunsin väkisinkin itseni epähenkilöksi."

Eläinlääketieteellisen pääsykokeissa rannalle jäänyt, hanttihommia tekevä Kisse tuntee hukkuvansa syksyn synkkyyteen. kanssa hän tulee toimeen, mutta ihmiset ovat asia erikseen. uusi vuosi tuo mukanaan uusia mahdollisuuksia, muun muassa erään houkuttelevan työpaikkailmoituksen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHelena Meripaasi
Teoksen nimiPöllöhilloa
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja