Helena Pedersen : Humane education : animals and alternatives in laboratory classes : aspects, attitudes, and implications

6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HUMA-F40E62
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Helena Pedersenin teos tarkastelee eläinkokeiden ja vaihtoehtoisten menetelmien käyttöä laboratorioluokissa kasvatuksen, opiskelijoiden ja eläinten hyvinvoinnin näkökulmista. Kirja käsittelee vaihtoehtojen kasvavaa merkitystä biologiaopetuksessa ja korostaa eettisten ratkaisujen tarvetta opetustyössä.

Kenelle: Kiinnostaa biologiasta, eläinsuojelusta, opetuksesta ja tieteellisestä etiikasta kiinnostuneita aikuisia.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHelena Pedersen
Teoksen nimiHumane education : animals and alternatives in laboratory classes : aspects, attitudes, and implications
SKUP-HUMA-F40E62
Avainsanatbiologia, eläinsuojelu, etiikka, opetus, eläinkokeet, koe-eläimet, biologi, vaihtoehtoiset menetelmät, students, teaching methods, djurförsök, Animal welfare, Human behaviour, Animal Testing Alternatives, laboratory experimentation, educational institutions
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja