Helena Petäistö : Aamiainen Cocon kanssa : Brysselissä, Amsterdamissa ja Luxemburgissa

8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AAMI-94801A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Helena Petäistö avaa Brysselin, Amsterdamin ja Luxemburgin tunnelmat suomalaisin silmin ja vie lukijan kaupungista toiseen eurooppalaisia elämyksiä etsien.

Kolme Benelux-kaupunkia suomalaisin silmin

Helena Petäistö on työssään joutunut koluamaan EU-kaupungit perusteellisesti, joten hänen opastukseensa voi luottaa. Petäistön suorastukaisesti kuvaamina kaupungit aukeavat uudella tavalla ja eurooppalainen elämys toisensa perään alkaa löytyä hänen vihjeidensä perusteella. Jos haluaa syödä aamiaista Cocon kanssa Brysselissä, nauttia romanttisista päivällisistä Amsterdamin satamassa tai hankkia edullisesti Euroopan hienoimmat posliinit Luxemburgista, kannattaa pitää Coco käden ulottuvilla. Ja vaikka ei olisi matkustamassa minnekään, kirja tarjoaa elämyksiä myös nojatuolimatkailijalle.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHelena Petäistö
Teoksen nimiAamiainen Cocon kanssa : Brysselissä, Amsterdamissa ja Luxemburgissa
SKUP-AAMI-94801A
Avainsanatmatkakertomukset, matkaoppaat, kaupungit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja