Heli Laaksonen : Lähtisiks föli?

Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LAHT-A8A5DE
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Riemastuttava kokoelma tarinoita ja runoja matkoista Suomessa ja maailmalla sekä esiintyvän runoilijan elämän sattumuksista – Heli Laaksosen huumorilla ja lämmöllä kerrottuna.

Takakansi

Elämä on kallis ja harvinainen ko ponin päiv kaurapellos

Mitä mää tiärän Rymättylästä? Mitä mää tiärän perunast? Mitä mää tiärän valtiovierailuist?

Riemukas kuvaus runoilijan reissuista Suomessa ja muualla, esiintyjän elämästä sekä kaiken maailman sattumuksista tien päällä.

Heli Laaksosen valo ja ilo tarttuvat lukijaan kuin luonnonvoima. Lähtisiks föl!

Esittely

Elämä on kallis ja harvinaine ko ponin päiv kaurapellos

Mitä mää tiärän Rymättyläst"
Mitä mää tiärän perunast"
Mitä mää tiärän valtioviarailuist"

Riemukas kuvaus runoilijan reissuista Suomessa ja muualla, esiintyjän elämästä sekä kaiken maailman sattumuksista tien päällä. Heli Laaksosen valo ja ilo tarttuvat lukijaan kuin luonnonvoima. Lähtisiks föli!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHeli Laaksonen
Teoksen nimiLähtisiks föli?
SKUP-LAHT-A8A5DE
Avainsanatsuomen kieli, murrekirjallisuus, lounaismurteet, kiertueet, esiintymiskeikat
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja