Heli-Maija Heikkinen : Grilli

25,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-GRIL-13E479
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Koe 1990-luvun alun Suomen kaupunkiyö Heli-Maija Heikkisen kolmannen romaanin tarjoilussa, jossa grilli muuttuu kohtaamisten näyttämöksi.

Heli-Maija Heikkisen "Grilli" palauttaa sinut yhdeksi yöksi 1990-luvun alun Suomeen.

On viikonloppuyö. Neljä naista kohtaa toisensa ja itsensä ahtaassa, käryisessä kopissa, pleksilasin takana kuin näyteikkunassa kaupungin yössä.

Pitkä yö tuo mukanaan juopuneen asiakaslauman lisäksi aviomiehiä, rakastajia ja poikaystäviä.

Aamun koittaessa mikään ei ole ennallaan – tai sitten kaikki on niin kuin aina ennenkin.

Heli-Maija Heikkinen on historian lehtori ja kirjailija, joka työskenteli opiskeluaikoinaan grillillä. Grilli on Heikkisen kolmas romaani. Hänen esikoisromaaninsa "Viestikyyhkyupseeri" ilmestyi vuonna 2014, toinen romaani "Asema" vuonna 2022.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHeli-Maija Heikkinen
Teoksen nimiGrilli
SKUP-GRIL-13E479
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja