Helmi Kekkonen : Nurinkurin Anna

6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NURI-171AA1
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Nurinkurin Anna vie lukijat maailmaan, jossa kaikki tehdään hauskasti väärinpäin ja jännittyneet odotukset saavat uuden sävyn. Helmi Kekkosen lempeä lasten tarina yhdistää hurmaavaa nurinkurisuutta ja arjen tunteita.

Kenelle: 4-vuotiaille ja sitä vanhemmille lapsille.

Nurinkurin Anna on siksi, että Anna on Anna toisinpäin ja kaiken lisäksi hän tykkää siitä että asiat tehdään takaperin ja vaatteet puetaan nurinperin ja ylipäätään kaikki on hauskempaa väärinpäin. Jopa Annan ensimmäinen sana oli väärinpäin: enän.Ja nyt on vuoden paras päivä. Nurinkurinjuhlat eli tirekkekäviäpämytnys. Anna täyttää kuusi. Hän on odottanut tätä päivää niin pitkään! Mutta pikkuveli ärsyttää ja sotkee asiat, tanssitunnilla ei saa jakaa keksejä eikä paras kaveri Kerttukaan enää tajua mitään.Helmi Kekkonen on kirjoittanut suloisen tarinan kaikille lapsille tutusta jutusta, kun jokin kiva jännittää niin paljon ettei pettymyksiltä voi välttyä. Aino Louhen lempeissä, käsin piirretyissä kuvissa on lämpöä ja kotoisaa, nostalgista tunnelmaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHelmi Kekkonen
Muut tekijätAino Louhi
Muut tekijätKuvittaja: Aino Louhi
Teoksen nimiNurinkurin Anna
SKUP-NURI-171AA1
Avainsanatkäyttäytyminen, sisarukset, syntymäpäivät, sateenkaariperheet
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja