Henrik Muste : Suomen parhaat vitsit 1999

Alkaen 3,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUOM-BA8089
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Suomen parhaat vitsit 1999 kokoaa yhteen vuosituhannen vitsikisan tuoreimmat ja hauskimmat jutut, jotka ovat viihdyttäneet suomalaisia ympäri maan.

Vuosituahannen Vitsikisan tuoreimmat jutut nyt tässä kirjassa!

"Miksi minä en tee sitä, mitä USA:n presidentti? Siksi, että minulla ei ole veto-oikeutta." - Martti A.

"Tässä asiassa en ole saanut suunvuoroa." - Hillary C.

"Enson ja Storan fuusiossa ei ole mitään huolestuttavaa, Enson miehet haalarieissa säilyy vetoketju etupuolella." - Jukka H.

"Mitenkö saan mahtumaan 17 demaria Bemarin takapenkille? Heitän sinne ministerinsalkun." - Paavo L.

"Jääkiekkoilijan seuraava suuri kiertopalkinto on Taistelijan Kalja." - Hjallis H.

"Mieheni ottaa aina ristinakäännöt - pystysuoraan kapakkaan ja vaakasuoraan kotiin." - Naispuolinen avustaja -

"Miksi suomalainen mies ei käytä hajuvettä? Koska hän haisee muutenkin." - Lenita -

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHenrik Muste
Muut tekijätKari Kallis
Teoksen nimiSuomen parhaat vitsit 1999
SKUP-SUOM-BA8089
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja