Herbert Gumpler : Itse plus Gumpler : rikosjuristin muistoja

11,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ITSE-DD9D9F
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

"Itse plus Gumpler" vie lukijan rikosjuristin arjen ytimeen, tarjoten kiinnostavan katsauksen oikeussalien kulisseihin ja rikosten ratkaisemiseen.

"Itse plus Gumpler" oli kolmenkymmenen vuoden aikana usein kuultu ilmoittautuminen rikosoikeudenkäynneissä. HERBERT GUMPLERIN asianajotoimisto keskittyi jo varhain rikoksista syytettyjen puolustajan tehtäviin. Gumpler saavutti suosiota varsinkin nuorten rikoksentekijän sekä eri vähemmistöjen edustajien avustajana. Myöhemmin hänen toimistoaan työllistivät huomattavat huumerikokset, eikä hän kaihtanut käymästä käsiksi rumiin kohujuttuihinkaan, vaan paneutui hoitamiinsa asioihin aina koko tarmollaan ja taidollaan. Usein hankalilla ja vaativilla rikosjurdikin aloilla Gumpler kohosi kiistatta ammattikuntansa ykköstekijän ja saavutti niin yleisöä kuin maamme tuomari- ja asianajajakuntaa hämmästyttäneitä tuloksia.

Kertoessaan värikkäästä elämästään rikosjuristina Herbert Gumpler käsittelee myös useita todellisia rikoksia ja niiden ratkaisuja.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHerbert Gumpler
Teoksen nimiItse plus Gumpler : rikosjuristin muistoja
SKUP-ITSE-DD9D9F
Avainsanatmuistelmat, juristit, asianajajat, rikokset
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja