Hildegard Knef : Tuomittu

Alkaen 4,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1071440
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Hildegard Knefin Tuomittu tarjoaa värikkään taiteilijan elämään, ihmisiin ja tapahtumiin pureutuvan kertomuksen, jossa nivoutuvat henkilökohtaiset haasteet ja taistelu terveyden puolesta. Kirjassa kuvataan rehellisesti potilaan asema ja sairauksien voittamisen vaikeus modernin sairaalalaitoksen pyörteissä.

Lahjahevon tekijän uusi kirjasensaatio: elämää, ihmisiä, tapahtumia pursuava kertomus värikkään taiteilijan uusista kuvioista.

Samalla viiltävän tosi kuvaus taistelusta sairauksia vastaan, potilaan asemasta nykyaikaisen sairaalalaitoksen koneistossa, hätähuuto sairaan ihmisen puolesta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHildegard Knef
Teoksen nimiTuomittu
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaOtava
Painovuosi1975
Painos1
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä382
AlkuteosDas Urteil oder Der Gegenmensch
Kielisuomi
ISBN951102115X
KuntoErinomainen - (K4-)
Kansipaperin kuntoJonkin verran kulumaa reunoilla
MuutaPienoista kulumaa reunoilla ja kulmissa
SKU1071440
Korkeus (mm)225
Syvyys (mm)153
Paksuus (mm)30
Paino (g)676
VerokantaALV 14 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja