Hilma, Juha ja me

16,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-HILM-C2435C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Hilma, Juha ja me kertoo sukutarinoita Ketolan ja Komeron suvuista, tuoden esiin elämänvaiheita ja yhteiskunnallisia muutoksia 1800- ja 1900-luvuilta. Teos tarjoaa katsauksen siihen, miten yksittäisten ihmisten kohtalot nivoutuvat sukupolvien ketjuun ja ajan kuluun.

Sukuseura Ketola & Komero ry on perustettu vuonna 2000, ja sen kotipaikka on Vammala (vuoden 2009 alusta Sastamala).

Hilma, Juha ja me -teoksessa on muisteluksia kahden suvun jäsenistä. 1800-luvulla ja 1900-luvun alussa syntyneiden henkilöiden elämänkaaret on kerrottu tarinoina, joista avautuu yleispäteviä näkökulmia maailman menoon ja aikojen muuttumiseen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja