Holly Black : Kuningatar vailla valtakuntaa

29,40 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUNI-EAE5A7
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Koe Ilman väki -trilogian huikea päätösosa, jossa keijujen hovin valta, petos ja kiihkeä romanssi kietoutuvat lumoavaksi fantasiaseikkailuksi.

Kenelle: Nuorille aikuisille, jotka pitävät romanttisesta fantasiasta ja keijumaailmoista.

Henkeäsalpaava romantasiaseikkailu huipentaa supersuositun Ilman väki -trilogian.

Keijujen valtakunnan kuningatar, ihmiseksi syntynyt Jude on ajettu maanpakoon, mutta hän ei aio luopua mahdistaan. Hänen on uskaltauduttava takaisin keijujen hoviin ja kohdattava petollinen kuningas Cardan - sekä omat tunteensa julmaa hallitsijaa kohtaan.

Palatessaan kotiin Jude huomaa, että valtakunta on sodan partaalla. Kun väkevä kirous pääsee valloilleen ja paniikki vyöryy yli maan, Jude joutuu tekemään lopullisen valinnan kunnianhimonsa ja ihmisyytensä välillä.

New York Times -bestseller, maailmanlaajuinen myyntimenestys ja some-sensaatio vie kuumien tunteiden ja kylmäverisen juonittelun valtakuntaan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHolly Black
Teoksen nimiKuningatar vailla valtakuntaa
AlkuteosThe Queen of Nothing
AvainsanatYA-fantasia, YA-romantiikka, booktok, fantasia, keijut, käännöskirjallisuus, romantasia, romantiikka
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja