Ian Rankin : Pakkosiirtoja

Alkaen 8,70 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PAKK-2CE01C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ian Rankinin "Pakkosiirtoja" syöksee lukijan Edinburghin talven jännitteisiin, korruption ja petosten varjoon. Poliittiset salaliitot ja vaaralliset rikokset uhkaavat repiä kaupungin rikki.

Kenelle: Dekkarien ja rikoskirjallisuuden ystäville.

Keskellä Edinburghin talvea ruumiita alkaa kasaantua John Rebusin eteen: kaksi itsemurhaa, murha ja vangin mysteerikuolema Skotlannin suurimpiin kuuluvassa vankilassa.

Kun Rebusin tutkimuksissa paljastuu kaupungin poliittisen eliitin salaliitto, kaikki hänelle tärkeät asiat – työ, hänen oma ja jopa nuoren tyttärensä henki – ovat äkkiä vaarassa.

Vaikka Rebus huomaakin tallanneensa isoille varpaille, hän ei suostu antamaan periksi. Jotkut hänen vihamiehistään vaikuttavat olevan lain yläpuolella mutta eivät välttämättä silti oikeuden ulottumattomissa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäIan Rankin
Muut tekijätTranslated by: Heikki Salojärvi
Teoksen nimiPakkosiirtoja
AlkuteosLet it Bleed
SKUP-PAKK-2CE01C
Avainsanatkaupungit, korruptio, murha, petos, poliisikirjallisuus, poliitikot, rikoskirjallisuus, salaliitot, talousrikolliset, edinburgh, talousrikolliset
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja